
12.октобар 2011. године, поводом дана ослобођења Тополе од фашистичког окупатора плакета је додељена Председници Народне Скупштине Републике Србије проф.др.Славици Ђукић Дејановић, жени на највишем политичком положају у нашој држави, борцу за права жена и доказаном хуманисти. Плакета је уручена 20. децембра 2011. године у дому Народне Скупштине Републике Србије.
07. март 2012. године, „Жени општине Топола 2011.“ у категорији: хуманост, пожртвованост, родољубље и човекољубље, плакету је добила Светлана Младеновић из Тополе. У име СУБНОР-а општине Топола плакету је уручила Председница Народне Скупштине Републике Србије проф.др.Славица Ђукић Дејановић.
Плакету „Даринка Радовић“ у категорији хуманости, пожртвованости, родољубља и човекољубља добила је 08. марта 2013. године, „Жена општине Топола 2012“ Драгана Митровић, домаћица из Тополе и хранитељица двоје деце без родитељског старања. У име СУБНОР-а општине Топола плакету је уручила прошлогодишња „Жена општине Топола“ Светлана Младеновић.




08.марта 2018.године као “жена општине Топола” за 2017 годину Плакету је добила Слађана Мијовић из Белосаваца дипломирани учитељ и директор ОШ “Сестре Радовић” из Белосаваца. Координатор је клуба за старе „Опленачко срце“ – одељење у Белосавцима, члан Савета Месне заједнице Белосавци и у два мандата изабрана за одборника у Скупштину општине Топола. У протеклом периоду својим самопрегором, пожртвованошћу и пре свега успешним педагошким радом подигла је на највећи ниво рад где живи и ради. У циљу очувања патриотизма и родољубља у сарадњи са СУБНОР-ом Шумадије, Крагујевца и Тополе већ дужи временски период организује ученике основне школе „Сестре Радовић“ из Белосаваца у поход на спомен обележје Сремски фронт у Адашевцима као и обележавање годишњице ослобођења Тополе. Заједно са својим колегама у колективу школе, прави је пример како се треба односити према очувању слободарске традиције нашег народа и преносу на млађе генерације, сећања на оне који су у слободу наше земље положили своје животе.
08.марта 2019. године као “Жена општине Топола” за 2018 годину Плакету је добила Јелена Лекић из Тополе рођена 1957. године у Тополи, пензионерка, мајка двоје деце и бака троје унучади је активни сарадник Црвеног крста и добровољни давалац крви. До сада је у акцијама дала 46 пута крв. Знајући да на овај начин помаже многима којима је то, можда једина шанса да се врате у живот у критичним тренуцима, она је истрајна у својој хуманој мисији не очекујући чак ни захвалност свих оних који су њеним гестом спашени смрти.
Опредељење ове жене да помаже другима дајући своју крв, то јест део себе, на тај начин је објединила све оно најбоље што собом носи хуманост, пожртвованост, родољубље и човекољубље.
08.марта 2021. „Жена општине Топола“ за 2020.годину Плакету је добила Гордана Ђорђевић из Горње Трнаве.
Гордана, рођена 1975. године 1994.завршава средњу медицинску школу у Крагујевцу, 2003. Вишу медицинску школу у Београду смер-виши санитарни техничар а 2009. Основне струковне студије првог степена, струковни санитарно-еколошки инжињер.
Од 1996. године ради у Дому здравља „Свети Ђорђе“ у Тополи као медицинска сестра а након дошколовавања као струковни санитарно еколошки инжињер, од 2008. обавља послове управљања медицинским отпадом, од 2010 и послове лица за безбедност и здравље на раду а од 2020. и као главна сестра Дома здравља у Тополи.
Поред професионалне ангажованости Гордана је активна у волонтерском центру „Кораци“ Топола, центру за децу ометену у развоју „Загрљај“ Топола, члан тима за стручну помоћ за поступања у ванредним ситуацијама при оштини и члан теренске јединице за деловање у несрећама Црвеног крста Топола.
Током прошле године и епидемије ковида-19, максимално укључена у све активности спречавања појаве и ширења вируса, почев од тестирања, преко пријављивљања, извештавања, организације вакцинације становништва општине Топола, сарадња са институтом за јавно здравље Крагујевац и осталим општинским органима.
Самопрегораном раду, пожртвованошћу, хуманости и човекољубљу ове младе жене можда понајбоље пристају Његошеви стихови „У добру је лако добар бити, на муци се познају јунаци“.